O Carl Von Zeyten


Legenda mówi, że...

"W połowie ubiegłego wieku w Czarnym Lesie, pracowity i utalentowany zegarmistrz zainwestował całą swoją wiedzę oraz energię w rozwój, montaż i serwis zegarków naręcznych i zegarków kieszonkowych. W ten sposób Carl von Zeyten zbudował sobie renomę, która rozciągała się daleko poza Eisenbach. Żył swoim marzeniem, marzeniem o doskonałej pracy zegarka mechanicznego. 

W następnych latach, podczas licznych podróży, zegarmistrz miał okazję zdobyć cenne wrażenia i przyjrzeć się technikom rzemiosła w Szwajcarii oraz Anglii. Odwiedzając wiele warsztatów, mógł poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie. CvZ szybko zdał sobie sprawę, że pewne, bardzo specyficzne materiały nadają się doskonale do wykonania sprężyn i kół balansu w celu zapewnienia ciągłego i precyzyjnego pomiaru czasu.

Następnie wykorzystał swoje doświadczenia, aby składać zegarki dla szacownych klientów, którzy cenili ręcznie wykonane czasomierze. Jego ambicją w zakresie jakości zawsze było to, by wykonane zegarki były stale coraz lepsze. Jego marzenie stało się celem jego życia i mogło zostać przekazane następnym pokoleniom."

Ale to tylko legenda, a prawdziwa historia zegarków Carl von Zeyten...

...nawiązuje do bogatej tradycji niemieckiego Szwarcwaldu, który na początku XVIII wieku stał się zegarmistrzowskim zagłębiem Europy. Specjalizowano się tam przede wszystkim  w projektowaniu i składaniu ręcznie zdobionych zegarów ściennych „z kukułką”.  W Furtwangen powstała nawet w 1850 roku Książęca Badeńska Szkoła Zegarmistrzowska.  Najwięcej warsztatów zegarmistrzowskich działało w Furtwangen, Tribergu i St. Georgen. Dwie ostatnie miejscowości nadały nazwę najbardziej znanym modelom marki Carl von Zeyten — bestsellerowym zegarkom TRIBERG  i ST.GEORGEN.

W kolekcji Carl von Zeyten znaleźć można szerokie spektrum zegarków i mechanizmów. Niemiecka marka oferuje zegarki z mechanizmami kwarcowymi oraz automatycznymi. Wśród nich znajdują się klasyczne „garniturowe” modele o prostym, stonowanym designie (np. GUTACH, DREISAM), jak również zegarki typu open heart oraz skeletony (np. KINZING, MURG, TRIBERG), które są  wyróżnikiem tej marki.


Atuty zegarków Carl von Zeytencarl_von_Zeyten_zegarki_open_heart.jpg

Niezawodne mechanizmy japońskie i szwajcarskie

Carl von Zeyten dba o jakość, funkcjonalność i bezawaryjność swoich zegarków, dlatego stawia na sprawdzone rozwiązania. Wiele modeli w kolekcji marki, głównie tych klasycznych, „garniturowych”, pracuje w oparciu o niezawodne i solidne japońskie mechanizmy SEIKO i Miyota. Sercem zegarków kwarcowych jest również szwajcarski mechanizm RONDA.
Mechanizmy japońskie i szwajcarskie to gwarancja precyzyjnego pomiaru czasu oraz niezawodności czasomierzy.
Mechanizmy do zegarków dual balance, open heart, skeleton w pracowni Carl von Zeyten są dodatkowo ulepszane, modyfikowane do konkretnego modelu zegarka i dostosowywane do wysokich standardów jakości marki.

carl_von_Zeyten_zegarki_open_heart.jpg

Charakterystyczny i niepowtarzalny design skeletonów i open heart

Zegarki Carl von Zeyten wyróżnia oryginalne i wyszukane wzornictwo, które czerpie swoje inspiracje z tradycji zdobniczych szwarcwaldzkich zegarów. Szczególnie widocznie jest to w skeletonach. We wszystkich modelach typu skeleton konstrukcje szkieletowe są kunsztownie zdobione, co nie zdarza się często przy zegarkach z tej półki cenowej. Charakterystyczny, nieco barokowy wygląd skeletonów i niektórych modeli open heart to znak rozpoznawczy marki.
W nowej kolekcji Carl von Zeyten pojawiły się również zegarki szkieletowe, które powstały z myślą o kobiecym nadgarstku. Chodzi o damskie skeletony z linii WOLFACH, KNIEBIS i WILDSEE. Warto pokazywać je klientkom, które lubią niecodzienne i efektowne dodatki.

carl_von_Zeyten_zegarki_open_heart.jpg

Niemiecka jakość i precyzja

Carl von Zeyten to doskonale wykonane czasomierze w niemieckim stylu. Wszystkie modele zegarków są projektowane i składane w Niemczech. Zajrzyj do warsztatu, w którym powstają zegarki Carl von Zeyten.

carl_von_Zeyten_zegarki_open_heart.jpg

Zegarki dual balance

Dual balance, czyli podwójny balans w zegarku, to rzadko spotykana komplikacja, która jest kolejnym wyróżnikiem marki.
Ideą podwójnych kół balansowych jest zwiększenie dokładności poprzez korygowanie drobnych wad, które występują w samym kole. Dwa koła balansowe mają ponadto jeszcze walor estetyczny. Wprowadzają dynamikę do tarczy. W większości modeli dwa koła balansowe umieszczone są w dolnej części tarczy po obu stronach godziny szóstej.

carl_von_Zeyten_zegarki_open_heart.jpg

Limitowane edycje zegarków

W kolekcji Carl von Zeyten znajdują się również modele produkowane w limitowanej liczbie. Należą do nich m.in. modele Saint Georgen oraz Black Forest. Oba zegarki wyprodukowano w limitacji 2999 sztuk na świat.

carl_von_Zeyten_zegarki_open_heart.jpgTwarde szkło mineralne

Koperty zegarków Carl von Zeyten przykryte są utwardzanym szkłem mineralnym, którego twardość jest porównywalna do twardości stali. Szkło mineralne to standardowe rozwiązanie w wielu markach zegarkowych.

carl_von_Zeyten_zegarki_open_heart.jpg

Wytrzymały pasek z wysokiej jakości naturalnej skóry

Skórzane paski w zegarkach Carl von Zeyten wykonane są z dobrej jakości skóry oraz gustownie wykończone (modna faktura skóry aligatora). Paski są wygodne w noszeniu i solidnie wykonane.

carl_von_Zeyten_zegarki_open_heart.jpg

Znakomity stosunek jakości do ceny

Zegarki szkieletowe, modele z podwójnym balansem oraz open heart można kupić już od 1500 złotych, co jest bardzo dobrą ceną, biorąc pod uwagę jakość wykonania oraz komponenty, jakie wykorzystano do budowy każdego z zegarków Carl von Zeyten. Klient płaci relatywnie niską cenę za efektowny, świetnie prezentujący się na nadgarstku zegarek automatyczny.