Do czego nosić zegarek szkieletowy?

Do czego nosić zegarek szkieletowy?

Zegarek szkieletowy to symbol najwyższego rzemiosła zegarmistrzowskiego. Jego tarcza jest zaprojektowana w taki sposób, aby poza sprawdzeniem aktualnej godziny, a czasami także innych parametrów, można było podziwiać chociaż fragment pracy precyzyjnego mechanizmu. Nie bez powodu uznaje się go więc za prawdziwe dzieło sztuki.


Zegarek szkieletowy wymaga niezwykłego projektu i nie mniej niezwykłego wykonania. Z tego powodu uznaje się te modele za wyjątkowo ekskluzywne. Ponadprzeciętna elegancja sprawia, że należy starannie dopasować formalność zegarka do formalności stroju.

Zegarek Carl von Zeyten FREIBURG casual style

Carl von Zeyten KIRNBACH do garnituru

skeleton Carl von Zeyten Saint Georgen na nadgarstku


Do jakich stylizacji można założyć zegarek szkieletowy?


Strój formalny – W przypadku imprez formalnych, prostota może iść w parze z elegancją. Zazwyczaj wybiera się na te okazje zegarki o ascetycznej formie, ale odpowiednie są także dodatki bardziej przyciągające wzrok, jak zegarki szkieletowe.


Strój biznesowy – W razie jakichkolwiek wątpliwości warto pamiętać, że prostota zawsze się obroni. Coś tak wyjątkowego, jak zegarek szkieletowy, podkreśli Twój dobry gust i dbałość o detale. Jeśli chcesz zachować prostotę i klasę, najlepiej połączyć ciemny, konserwatywny garnitur z klasycznym zegarkiem szkieletowym.


Business Casual – To ubiór nadal elegancki, a przy tym nieco bardziej swobodny. W takim wydaniu skórzany pasek zegarka szkieletowego nadal będzie odpowiedni. Lepiej jest jednak unikać złota i zbyt dużych kopert.


Casual – Jest to styl codzienny, dość swobodny, ale nie wyluzowany. Zegarek szkieletowy może być dla Ciebie doskonałą opcją, jeżeli pasuje do Twojej osobowości. Zwracasz uwagę na pozostałe dodatki w swojej garderobie, takie jak na przykład buty? Także na co dzień dbasz o szczegóły swojej garderoby? W takim razie także wówczas zegarek szkieletowy będzie odpowiedni, o ile zachowasz pasującą prostotę stroju.


Styl sportowy – Lubisz czuć się bardzo wyluzowany, wybierasz odważne kolory i sportowe fasony? W takim razie zegarek szkieletowy nie jest dla Ciebie. To jedyny typ stylizacji, do których on nie pasuje. W takim wypadku postaw raczej na sportowe wersje czasomierzy.

Zobacz zegarki szkieletowe z kolekcji Carl von Zeyten

Tags: skeleton

Opublikuj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie publikowany)
   WWW: (Adres URL http://)
* Komentarz:
Przepisz kod