Skeleton Carl von Zeyten NEUSTADT 0008BL (recenzja i zdjęcia)

Skeleton Carl von Zeyten NEUSTADT 0008BL (recenzja i zdjęcia)

Nic tak nie przyciąga wzroku do nadgarstka jak efektowny i doskonale zaprojektowany zegarek szkieletowy. A takim zegarkiem bez wątpienia jest Carl von Zeyten NEUSTADT 0008BL.

Zegarki szkieletowe  są esencją tradycyjnego zegarmistrzostwa. Ich ażurowa konstrukcja i przezroczysta tarcza pozwalają nam zajrzeć do wnętrza, serca zegarka. Dzięki temu możemy odkryć piękno i złożoność ruchu zegarków mechanicznych. Interakcja kół zębatych, sprężyn i dźwigni jest fascynującą wizualną rozkoszą.
Nie dziwi fakt, że szkieletowe zegarki coraz częściej goszczą na męskich, a nawet damskich nadgarstkach. Ten rodzaj czasomierzy przyciąga wzrok i sprawia, że każdy czuje się w nich wyjątkowo. Drugim powodem jest cena. Rozwój technologii sprawił, że produkcja skeletonów jest teraz znacznie tańsza, co przekłada się na ceny tych modeli czasomierzy. Gustowny i kunsztownie zdobiony skeleton można już kupić w cenie 1000-1600 złotych. Do tej półki cenowej należy również jeden z bestselerowych modeli Carl von Zeyten model NEUSTADT 0008 BL, któremu teraz przyjrzymy się nieco bliżej.

Koperta i dekiel


NEUSTADT 0008 BL to kolejna odsłona chętnie wybieranej przez klientów linii zegarków szkieletowych Carl von Zeyten. To zegarek, który okazale prezentuje się na nadgarstku nie tylko ze względu na atrakcyjny dla oka design. Atutem czasomierza jest duża koperta 46 mm, którą z pewnością docenią posiadacze masywnych nadgarstków. Taki zegarek z pewnością nie zniknie z pola widzenia. Pomimo tych rozmiarów zegarek dobrze leży na nadgarstku i jest komfortowy w noszeniu.  
Koperta modelu NEUSTADT jest wykonana ze stali szlachetnej i ręcznie polerowana. Podobnie jak w większości zegarków Carl von Zeyten,  bok koperty ozdobiony został grawerem prezentującym logo marki w wersji skróconej (inicjały). Takim samym grawerem ozdobiono również stylową „cebulkowatą” koronkę.

Koronka Carl von Zeyten NEUSTADT

Po odwróceniu zegarka naszym oczom prezentuje się przeszklony dekiel, pod którym porusza się serce czasomierza, mechanizm, kaliber 416. Projektanci zadbali o stosowne i stylowe wykończenia. Górne płyty ozdobiono pasami genewskimi. Na wahniku umieszczono logo marki w wersji pełnej oraz informacje dotyczące mechanizmu 22 JEWELS i AUTOMATIC. Na krawędziach dekla wygrawerowano informacje dotyczące linii (edycja limitowana), marki oraz numeru referencyjnego zegarka.

Tarcza


Oczywiście w przypadku skeletonów nie możemy mówić o tarczy w klasycznym wydaniu. Projekt szkieletowej tarczy powstał w tym przypadku z niezwykłym wyczuciem i zmysłem estetycznym. Na granatowej konstrukcji znajdują się srebrne detale. Uwagę przyciągają dwie tarcze, na których umieszczono dwie dodatkowe funkcje czasomierza - wskaźnik dzień-noc oraz dual time. Pierwsza z nich ujęta jest w piękną formę graficzną — wizerunek księżyca i słońca reprezentujących odpowiednio noc i dzień. Dual time  (podwójny czas) z kolei to  wskazanie, które informuje nas o aktualnym  czasie  obowiązującym  w innej, wybranej przez nas strefie czasowej. 

W każdym detalu tego zegarka widać spójną wizję estetyczną. Wystarczy spojrzeć na finezyjne kształty mostków balansów, które dopełniają całość stylistyki zegarka. Wszystko to sprawia, że tarczka tego zegarka „ożywiona" ruchem mechanicznych elementów działa na nas hipnotyzująco.

Tarcza zegarka szkieletowego

Skeleton NEUSTADT

Skeleton NEUSTADT

Pasek i zapięcie


Czasomierz sprzedawany jest w komplecie z wygodnym skórzanym paskiem, który od wewnętrznej strony został wyłożony cielęcą garbowaną skórą. Tutaj również zauważalna jest dbałość o detale i efektowne wykończenie. Pasek posiada wytłoczone logo marki Carl von Zeyten. Grawer z logo Carl von Zeyten znajduje się również na klamerce. Powierzchnia paska w kolorze granatowym ozdobiona została atrakcyjnym i modnym wytłoczeniem imitujących skórę aligatora.

Pasek zegarka Carl von Zeyten

Opinia

Wszystko to sprawia, że Carl von Zeyten Neustadt to zegarek, obok którego nie można przejść obojętnie. Z pewnością spodoba się wszystkim, tym którzy szukają nietuzinkowego czasomierza i oryginalnego dodatku do garderoby.

Zegarek Carl von Zeyten na nadgarstku

Specyfikacja zegarka

Mechanizm:Automatyczny
Wodoszczelność:30m / 3ATM
Pasek/BransoletaPasek skórzany
Szerokość paska/bransolety:24mm
Materiał koperty:Stal szlachetna
Kolor kopertySrebrny
Kształt kopertyOkrągły
Wielkość koperty:46mm
Typ szkła:Mineralne
StylFashion
FunkcjeDual Time, dzień-noc

Zobacz w sklepie

Opublikuj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie publikowany)
   WWW: (Adres URL http://)
* Komentarz:
Przepisz kod